Kolagen będący białkiem włóknistym wchodzi w skład większości tkanek ludzkiego organizmu w tym również i odpowiada przede wszystkim za jędrność, elastyczność a nawet odbudowywanie się komórek. Jednak z upływem czasu, w wieku po ukończeniu dwudziestu pięciu lat organizm traci umiejętność samodzielnego wytwarzania kolagenu a pojawiające się w w tkankach braki w znaczny sposób osłabiają prawidłowe funkcje organizmu oraz są powodem pojawiania się pierwszych zmarszczek.

Od pewnego czasu w branży kosmetycznej dostępne są preparaty zawierające kolagen pozyskiwany z białka zwierzęcego, których użycie znacznie poprawia kondycję naskórka. Jednak ze względu na różnice między kolagenem pozyskiwanym z białka zwierzęcego a kolagenem wytwarzanym przez organizm człowieka jego stosowanie nie zawsze odnosi oczekiwane rezultaty. Nasz organizm wchłania tylko niewielką zawartość dostarczanego kolagenu, który nie w dostateczny sposób uzupełnia jego ubytki. Dopiero udostępnienie w sprzedaży aktywnego kolagenu z ryb zrewolucjonizowało rynek branży kosmetycznej i przyniosło potwierdzone badaniami naukowymi rezultaty.

Pozyskany pierwszy raz przez polskich naukowców w połowie lat osiemdziesiątych dwudziestego wieku kolagen z ryb morskich posiada niemal taką samą budowę oraz właściwości jak kolagen wytwarzany u człowieka. Naukowcom udało się wyizolować go bezpośrednio z rybiej skóry a po rozpuszczeniu w wodzie okazał się doskonałym a przy tym bezpiecznym środkiem w szybkim tempie uzupełniającym ubytki kolagenu w ludzkim organizmie. Nie tylko świetnie się wchłania ale co jest najważniejsze w pełni jest przyswajalny przez ludzkie tkanki. Jak wskazują przeprowadzone badania naukowe spożywany w postaci płynu bądź kapsułek morski kolagen nie przechodzi procesów metabolicznych ani nie jest wydalany przez organizm co w jednoznaczny sposób potwierdza, że prawie jego sto procent uzupełnia powstałe w tkankach ubytki.

Tak olbrzymia skuteczność sprawia, że produkty właśnie z czynnym kolagenem pozyskiwanym z białka rym morskich zapewniają naprawdę spektakularne rezultaty i już w po kilku dniach od momentu rozpoczęcia kuracji pojawiają się pierwsze efekty. W porównaniu do dostępnych w sprzedaży preparatów z zawartością kolagenu zwierzęcego czy roślinnego hydrolizowany kolagen rybi zajmuje bardzo wysoką pozycję w skuteczności i zarówno przez naukowców jak i specjalistów w branży kosmetycznej uważany jest za numer jeden wśród preparatów mających za zadanie poprawić sprężystość skóry i likwidujących zmarszczki.

Wybierając nawet preparaty , które zawierają aktywny kolagen pozyskiwany z ryb morskich pod postacią kremów, żelów i balsamów należy koniecznie pamiętać, że również one różnią się nie tylko jakością ale co się z tym wiąże także swoją skutecznością. Największą skuteczność mają kolagenowe preparaty kosmetyczne o wysokiej zawartości hydroksyproliny, która szybko a przy tym bezproblemowo przenika z warstwy naskórka do skóry właściwej i uzupełnia istniejące w niej ubytki kolagenu. Ich stosowanie gwarantuje szybkie wygładzenie skóry, spłycenie zmarszczek oraz zwiększenie jej jędrności.